A
bolhákat legjobb megelőzni. Állatorvosi rendelőkben, kisállatpatikákban be
lehet szerezni bolhairtó cseppeket, sprayket, samponokat. Néhány ezer forintért
maga az állatorvos is bolhamentesítheti a kisállatot.
Bolhanyakörvet
mindenesetre nem érdemes venni. A macskánk könnyen fennakadhat vele valahol és
megfulladhat.
Ha már bekövetkezett a baj és a kisállatunk bolhás lett, akkor minél előbb cselekednünk kell. A bolhás cica erőtlenné, étvágytalanná válik, hullani kezd a szőre. Az első figyelmeztető jelek, ha a cica gyakran vakaródzik és látszólag értelmetlenül rohangál fel és alá (megpróbál elmenekülni a vérszívók elől)
Olvastam egy sztorit az interneten, miszerint a kis kedvencüket már annyira megfertőzték ezek az élsőködők, hogy felkelni is alig volt hajlandó.
forrás: bolha forum
Ha a kisállatunk bolhás, akkor nagy valószínűséggel a lakásunkban is több ezer élősködő tanyázhat. Ezek az apró vérszívók előszeretettel bújnak meg a szőnyegben, a dunnában, vagy a kanapé anyagában. Az állatokban mindössze 5% élősködik, a többi a lakásunkban garázdálkodik és rakja a petéit. Egy nőstény két hét alatt 20at is képes lerakni, és ez rengeteg bébibolhát jelent, ha belegondolunk, hogy százasával vagy ezresével bújnak meg a lakásunkban és kedvencünk szőrében.
A bolhák az emberre nem jelentenek nagy veszélyt. Bár szívesen csipegetik és szívják az emberi vért is, megtelepedni nem fognak rajta. A samponok, mosószerek, műszálas ruhák, amikkel nap mint nap érintkezik a bőrünk nem jelet számukra ideális életteret.
A bolhák petéket raknak, amelyből lárvák fejlődnek majd bábok és hónapokba is telhet, mire kifejlődik belőlük az új bolhapopuláció. Épp ezért nagyon fontos, hogyha bolhairtást végeztünk és látszólag bolhamentesítettük a lakást és a kis kedvencünket, akkor is folytassunk a bolhák elleni védekezést.
Végső esetben teljes rovarirtást is igénybe vehetünk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése